CDV30FJ332JO3F
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
CDV30FJ332JO3F
Manufacture:
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Package:
Radial
Datasheet:
CDV30FJ332JO3F
Description:
CAP MICA 3300PF 5% 2000V RADIAL
Product Attribute
Voltage - Rated
2kV
Size / Dimension
0.820" L x 0.440" W (20.80mm x 11.20mm)
Dielectric Material
Mica
Series
CDV30
Height - Seated (Max)
0.921" (23.40mm)
Features
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Tolerance
±5%
Capacitance
3300pF
Part Status
Active
Lead Spacing
0.438" (11.10mm)