CMR03F101GOCR
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
CMR03F101GOCR
Manufacture:
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Package:
Radial
Datasheet:
CMR03F101GOCR
Description:
CAP MICA 100PF 300V RADIAL
Active
Lead Spacing
0.118" (3.00mm)
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial
Voltage - Rated
300V
Size / Dimension
0.272" L x 0.150" W (6.90mm x 3.80mm)
Dielectric Material
Mica
Series
CMR
Height - Seated (Max)
0.220" (5.60mm)
Features
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Tolerance
±2%
Capacitance
100pF