CMR03F161GOYP
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
CMR03F161GOYP
Datasheet:
CMR03F161GOYP
Description:
CAP MICA 160PF 50V RADIAL
Product Attribute
Height - Seated (Max)
0.240" (6.10mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±2%
Capacitance
160pF
Part Status
Active
Lead Spacing
0.118" (3.00mm)
Voltage - Rated
50V
Size / Dimension
0.272" L x 0.169" W (6.90mm x 4.30mm)