CMR03F301GOYM
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
CMR03F301GOYM
Manufacture:
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Package:
Radial
Datasheet:
CMR03F301GOYM
Description:
CAP MICA 300PF 50V RADIAL
Product Attribute
Size / Dimension
0.272" L x 0.169" W (6.90mm x 4.30mm)
Dielectric Material
Mica
Series
CMR
Height - Seated (Max)
0.228" (5.80mm)
Features
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Tolerance
±2%
Capacitance
300pF
Part Status
Active
Lead Spacing
0.118" (3.00mm)
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial
Voltage - Rated
50V