CMR03F301JOYP
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
CMR03F301JOYP
Datasheet:
CMR03F301JOYP
Description:
CAP MICA 300PF 50V RADIAL
Product Attribute
Size / Dimension
0.272" L x 0.169" W (6.90mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)
0.228" (5.80mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Capacitance
300pF
Part Status
Active
Lead Spacing
0.118" (3.00mm)
Voltage - Rated
50V