CMR05C9R0DPDM
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
CMR05C9R0DPDM
Manufacture:
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Package:
Radial
Datasheet:
CMR05C9R0DPDM
Description:
CMR MICA
Product Attribute
Features
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Bulk
Tolerance
±0.5pF
Capacitance
9pF
Part Status
Active
Lead Spacing
0.224" (5.70mm)
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial
Voltage - Rated
500V
Size / Dimension
0.449" L x 0.169" W (11.40mm x 4.30mm)
Dielectric Material
Mica
Series
CMR
Height - Seated (Max)
0.358" (9.10mm)