CMR05F271JODM
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
CMR05F271JODM
Datasheet:
CMR05F271JODM
Description:
CAP MICA 270PF 500V RADIAL
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Tolerance
±5%
Capacitance
270pF
Lead Spacing
0.224" (5.70mm)
Voltage - Rated
500V
Size / Dimension
0.469" L x 0.209" W (11.90mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max)
0.390" (9.90mm)