CMR06F332GODR
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
CMR06F332GODR
Manufacture:
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Package:
Radial
Datasheet:
CMR06F332GODR
Description:
CAP MICA 3300PF 500V RADIAL
Active
Lead Spacing
0.350" (8.90mm)
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial
Voltage - Rated
500V
Size / Dimension
0.681" L x 0.291" W (17.30mm x 7.40mm)
Dielectric Material
Mica
Series
CMR
Height - Seated (Max)
0.551" (14.00mm)
Features
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Tolerance
±2%
Capacitance
3300pF