CMR06F471JODM
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
CMR06F471JODM
Datasheet:
CMR06F471JODM
Description:
CAP MICA 470PF 500V RADIAL
Product Attribute
Height - Seated (Max)
0.512" (13.00mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Capacitance
470pF
Part Status
Active
Lead Spacing
0.350" (8.90mm)
Mounting Type
Through Hole
Voltage - Rated
500V
Size / Dimension
0.642" L x 0.201" W (16.30mm x 5.10mm)