CMR06F511JODM
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
CMR06F511JODM
Datasheet:
CMR06F511JODM
Description:
CAP MICA 510PF 500V RADIAL
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Capacitance
510pF
Lead Spacing
0.350" (8.90mm)
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial
Voltage - Rated
500V
Size / Dimension
0.650" L x 0.201" W (16.50mm x 5.10mm)
Height - Seated (Max)
0.512" (13.00mm)