MC22FA152G-F
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
MC22FA152G-F
Manufacture:
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Package:
2220 (5750 Metric)
Datasheet:
MC22FA152G-F
Description:
CAP MICA 1500PF 2% 100V 2220
Product Attribute
Voltage - Rated
100V
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Dielectric Material
Mica
Series
MC
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Features
RF, High Q, Low Loss
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Tolerance
±2%
Capacitance
1500pF
Part Status
Active
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Company Profile
company
1) Good quality control
2) Highly competitive prices
3) state-of-art technology products
4) Fast and professional offers and solutions
5) Smooth communication & 24h on-line service 6) Effective OEM&ODM service
PROFESSIONAL TEAM
Category
MC22FA152G-F Relevant information
MC2250
MC2250
CONN FERRULE W TYPE 14AWG BLUE
MC22FA(1260)F-F
MC22FA(1260)F-F
CAP MICA 1260PF 1% 1KV 2220