PSK-S25D-9
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
PSK-S25D-9
Manufacture:
CUI, Inc.
Package:
9-DIP Module, 6 Leads
Datasheet:
PSK-S25D-9
Description:
AC-DC, 25 W, 9 VDC, SINGLE OUTPU
In Stock
19 pcs On sales
Product Attribute
Power (Watts)
23W
Current - Output (Max)
2.5A
Package / Case
9-DIP Module, 6 Leads
Line Regulation
±0.5%
Load Regulation
±1%
Type
Enclosed
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC, 100 ~ 370 VDC
Series
PSK-S25D (25W)
Size / Dimension
2.76" L x 1.89" W x 0.93" H (70.0mm x 48.0mm x 23.5mm)
Features
Adjustable Output, Universal Input
Number of Outputs
1
Approvals
CE, cURus
Voltage - Output 1
9V
Efficiency
81%
Voltage - Output 2
Part Status
Active
Voltage - Output 3
Applications
ITE (Commercial)
Voltage - Output 4
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (With Derating)