VOF-15B-S15
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
VOF-15B-S15
Manufacture:
CUI, Inc.
Package:
4-DIP Module
Datasheet:
VOF-15B-S15
Description:
AC DC CONVERTER 15V 15W
In Stock
100 pcs On sales
Series
VOF-15B (15W)
Size / Dimension
2.33" L x 1.67" W x 0.90" H (59.2mm x 42.3mm x 22.9mm)
Features
OCP, OVP, SCP
Number of Outputs
1
Approvals
CE, cURus
Voltage - Output 1
15V
Efficiency
84.5%
Voltage - Output 2
Part Status
Active
Voltage - Output 3
Applications
ITE (Commercial)
Voltage - Output 4
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-25°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts)
15W
Current - Output (Max)
1A
Package / Case
4-DIP Module
Line Regulation
±0.5%
Load Regulation
±1%
Type
Open Frame
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC