AL5809-25S1-7
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
AL5809-25S1-7
Manufacture:
Diodes Incorporated
Package:
SOD-123
Datasheet:
AL5809-25S1-7
Description:
IC LED DV HV 600V SOD123
Product Attribute
Voltage - Output
60V
Number of Outputs
1
Type
Linear
Internal Switch(s)
Yes
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Dimming
PWM
Voltage - Supply (Max)
60V
Topology
Voltage - Supply (Min)
2.5V
Frequency
Supplier Device Package
SOD-123
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Output / Channel
25mA