BAS70Q-7-F
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
BAS70Q-7-F
Manufacture:
Diodes Incorporated
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
BAS70Q-7-F
Description:
DIODE SCHOTTKY 70V 70MA SOT23-3
Product Attribute
Current - Reverse Leakage @ Vr
100nA @ 50V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
70V
Current - Average Rectified (Io)
70mA (DC)
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 125°C
Series
Automotive, AEC-Q101
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1V @ 15mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Diode Type
Schottky
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Capacitance @ Vr, F
2pF @ 0V, 1MHz
Supplier Device Package
SOT-23-3
Company Profile
company
1) Good quality control
2) Highly competitive prices
3) state-of-art technology products
4) Fast and professional offers and solutions
5) Smooth communication & 24h on-line service 6) Effective OEM&ODM service
PROFESSIONAL TEAM
Category
BAS70Q-7-F Relevant information
BAS70 RFG
BAS70 RFG
DIODE GEN PURP 70V 70MA SOT-23