SDM1U60P1-7
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
SDM1U60P1-7
Manufacture:
Diodes Incorporated
Package:
POWERDI®123
Datasheet:
SDM1U60P1-7
Description:
DIODE SCHOTTKY 60V 1A POWERDI123
Product Attribute
Package / Case
POWERDI®123
Capacitance @ Vr, F
52pF @ 10V, 1MHz
Supplier Device Package
Current - Reverse Leakage @ Vr
100µA @ 60V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
60V
Current - Average Rectified (Io)
1A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Operating Temperature - Junction
Series
Automotive, AEC-Q101
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
500mV @ 1A