LCBS-8-14-01
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
LCBS-8-14-01
Manufacture:
Essentra Components
Package:
Datasheet:
LCBS-8-14-01
Description:
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 7/8"
Active
Holding Type
Snap Lock
Mounting Type
Snap Lock
Length - Overall
1.587" (40.30mm)
Between Board Height
0.875" (22.23mm) 7/8"
Support Hole Diameter
0.157" (3.99mm)
Mounting Hole Diameter
0.187" (4.75mm) 3/16"
Support Panel Thickness
0.062" (1.57mm) 1/16"
Mounting Panel Thickness
0.008" ~ 0.055" (0.20mm ~ 1.40mm)