150KR80A
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
150KR80A
Manufacture:
GeneSiC Semiconductor
Package:
DO-205AA, DO-8, Stud
Datasheet:
150KR80A
Description:
DIODE GEN PURP 800V 150A DO205AA
Product Attribute
Current - Reverse Leakage @ Vr
32mA @ 800V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
800V
Current - Average Rectified (Io)
150A
Speed
Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Operating Temperature - Junction
-40°C ~ 200°C
Series
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.33V @ 150A
Packaging
Bulk
Diode Type
Standard, Reverse Polarity
Part Status
Active
Mounting Type
Chassis, Stud Mount
Package / Case
DO-205AA, DO-8, Stud
Capacitance @ Vr, F
Supplier Device Package
DO-205AA (DO-8)
Company Profile
company
1) Good quality control
2) Highly competitive prices
3) state-of-art technology products
4) Fast and professional offers and solutions
5) Smooth communication & 24h on-line service 6) Effective OEM&ODM service
PROFESSIONAL TEAM
Category
150KR80A Relevant information
150K100A
150K100A
DIODE GEN PURP 1KV 150A DO205
150K20A
150K20A
DIODE GEN PURP 200V 150A DO205AA
150K40A
150K40A
DIODE GEN PURP 400V 150A DO205AA
150K60A
150K60A
DIODE GEN PURP 600V 150A DO205AA
150K80A
150K80A