1455N1202
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
1455N1202
Manufacture:
Hammond Manufacturing
Package:
Datasheet:
1455N1202
Description:
BOX ALUM NATURAL 4.72"LX4.06"W
In Stock
304 pcs On sales
Active
Area (L x W)
19.2in² (124cm²)
Shipping Info
Shipped from Digi-Key
Color
Natural
Container Type
Box
Design
End Panel(s)
Size / Dimension
4.724" L x 4.055" W (120.00mm x 103.00mm)
Height
2.087" (53.00mm)
Material Flammability Rating
Series
1455
Weight
Ratings
Features
Card Guides
Material
Metal, Aluminum; Plastic
Thickness
0.060" (1.52mm)
Company Profile
company
1) Good quality control
2) Highly competitive prices
3) state-of-art technology products
4) Fast and professional offers and solutions
5) Smooth communication & 24h on-line service 6) Effective OEM&ODM service
PROFESSIONAL TEAM
Category
1455N1202 Relevant information
1455
EVAL BOARD LED DRIVER
CONN PC PIN CIRC 0.080DIA TIN
CONN PC PIN CIRC 0.080DIA TIN
CONN PLUG MALE 3POS GOLD SOLDER