1555NF17GY
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
1555NF17GY
Manufacture:
Hammond Manufacturing
Package:
Datasheet:
1555NF17GY
Description:
BOX ABS GRAY 4.72"L X 4.72"W
In Stock
569 pcs On sales
Active
Area (L x W)
22.3in² (144cm²)
Shipping Info
Shipped from Digi-Key
Color
Gray
Container Type
Box
Design
Cover Included
Size / Dimension
6.330" L x 4.756" W (160.79mm x 120.79mm)
Height
1.485" (37.71mm)
Material Flammability Rating
UL94 HB
Series
1555F
Weight
Ratings
IP67, NEMA 4,4X,12,13
Features
Mounting Flange, PCB Supports, Watertight
Material
Plastic, ABS
Thickness
0.157" (4.00mm)
Company Profile
company
1) Good quality control
2) Highly competitive prices
3) state-of-art technology products
4) Fast and professional offers and solutions
5) Smooth communication & 24h on-line service 6) Effective OEM&ODM service
PROFESSIONAL TEAM
Category
1555NF17GY Relevant information
1555
BOX PLSTC BLACK/CLR 3.6"LX2.5"W