F58000208
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
F58000208
Manufacture:
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Package:
Cylinder, Wire Leads
Datasheet:
F58000208
Description:
SENSOR LINEAR 203.2MM WIRE LEAD
Product Attribute
Output Signal
Output
Resistive
Package / Case
Cylinder, Wire Leads
Series
LT
Voltage - Supply
30V
Linearity
±1%
Termination Style
Wire Leads
Packaging
Bulk
Resistance Tolerance
±20%
Resistance
8 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C
Technology
Resistive
Supplier Device Package
Part Status
Obsolete
Rotation Angle - Electrical, Mechanical
Linear Range
0 ~ 203.20mm (0 ~ 8.00")