71V2556SA100BGG
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
71V2556SA100BGG
Manufacture:
IDT, Integrated Device Technology Inc
Package:
119-BGA
Datasheet:
71V2556SA100BGG
Description:
IC SRAM 4.5M PARALLEL 119PBGA
Packaging
Tray
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
Technology
SRAM - Synchronous, SDR (ZBT)
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Access Time
5ns
Supplier Device Package
119-PBGA (14x22)
Memory Size
4.5Mb (128K x 36)
Write Cycle Time - Word, Page
Memory Type
Volatile
Part Status
Active
Memory Format
SRAM
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
119-BGA
Clock Frequency
100MHz