830154AMI-08LFT
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
830154AMI-08LFT
Manufacture:
IDT, Integrated Device Technology Inc
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
830154AMI-08LFT
Description:
IC CLK BUFFER 1:4 160MHZ 8SOIC
Product Attribute
Voltage - Supply
1.4V ~ 3.465V
Number of Circuits
1
Type
Fanout Buffer (Distribution)
Ratio - Input:Output
1:4
Input
LVCMOS
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Output
LVCMOS
Supplier Device Package
8-SOIC
Series
Differential - Input:Output
No/No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Frequency - Max
160MHz