T520V336M016AHE060
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
T520V336M016AHE060
Manufacture:
KEMET
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
T520V336M016AHE060
Description:
CAP TANT POLY 33UF 16V SMD
Product Attribute
Voltage - Rated
16V
Type
Molded
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Series
KO-CAP® T520
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Ratings
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)
Features
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Manufacturer Size Code
V
Tolerance
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)
60mOhm @ 100kHz
Capacitance
33µF