T521D475M075AHE075
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
T521D475M075AHE075
Manufacture:
KEMET
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
T521D475M075AHE075
Description:
CAP TANT POLY 4.7UF 75V 7343
Active
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Voltage - Rated
75V
Type
Molded
Lifetime @ Temp.
Series
KO-CAP® T521
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Ratings
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Features
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Manufacturer Size Code
D
Tolerance
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)
75mOhm @ 100kHz
Capacitance
4.7µF