T521D685M063ANE0757280
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
T521D685M063ANE0757280
Datasheet:
T521D685M063ANE0757280
Description:
CAP TANT POLY 6.8UF 63V 2917
Series
KO-CAP® T521
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Ratings
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code
D
Tolerance
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)
75mOhm @ 100kHz
Capacitance
6.8µF
Part Status
Active
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Voltage - Rated
63V
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C