T525D687M2R5ATE0257280
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
T525D687M2R5ATE0257280
Manufacture:
KEMET
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
T525D687M2R5ATE0257280
Description:
CAP TANT POLY 680UF 2.5V SMD
Product Attribute
Tolerance
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)
25mOhm @ 100kHz
Capacitance
680µF
Part Status
Active
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Voltage - Rated
2.5V
Type
Molded
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Series
KO-CAP® T525
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Ratings
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Features
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C