T541X686K030AT8610
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
T541X686K030AT8610
Manufacture:
KEMET
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
T541X686K030AT8610
Description:
CAP TAN POLYMER COTS SMD 68UF 10
Packaging
Tape & Reel (TR)
Manufacturer Size Code
X
Tolerance
±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)
50mOhm @ 100kHz
Capacitance
68µF
Part Status
Active
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Voltage - Rated
30V
Type
Molded
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Series
KO-CAP® T541
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Ratings
COTS
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Features
High Reliability
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C