T543B106M025AHW100
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
T543B106M025AHW100
Manufacture:
KEMET
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
T543B106M025AHW100
Description:
CAP TANT POLY 10UF 25V 3528
Series
KO-CAP® T543
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Ratings
COTS
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Features
High Reliability
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Manufacturer Size Code
B
Tolerance
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm @ 100kHz
Capacitance
10µF
Part Status
Active
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Voltage - Rated
25V
Type
Molded
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C