T543V337M2R5ATE025
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
T543V337M2R5ATE025
Manufacture:
KEMET
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
T543V337M2R5ATE025
Description:
CAP TANT POLY 330UF 2.5V 2917
Part Status
Discontinued at Digi-Key
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Voltage - Rated
2.5V
Type
Molded
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Series
KO-CAP® T543
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Ratings
COTS
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Features
High Reliability
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Packaging
Digi-Reel®
Manufacturer Size Code
V
Tolerance
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)
25mOhm @ 100kHz
Capacitance
330µF