T543V685M050ATE065
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
T543V685M050ATE065
Manufacture:
KEMET
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
T543V685M050ATE065
Description:
CAP TANT POLY 6.8UF 50V 7343
Packaging
Tape & Reel (TR)
Manufacturer Size Code
V
Tolerance
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)
65mOhm @ 100kHz
Capacitance
6.8µF
Part Status
Active
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Voltage - Rated
50V
Type
Molded
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Series
KO-CAP® T543
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Ratings
COTS
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Features
High Reliability
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C