T550B706K015AT4251
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
T550B706K015AT4251
Package:
Axial
Datasheet:
T550B706K015AT4251
Description:
CAP TANT POLY 70UF 15V AXIAL
Tolerance
±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)
Capacitance
70µF
Part Status
Active
Lead Spacing
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Axial
Voltage - Rated
15V
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 85°C
Series
T550
Size / Dimension
0.281" Dia x 0.641" L (7.14mm x 16.28mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C