T551B686M030AH4251
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
T551B686M030AH4251
Package:
Axial, Can
Datasheet:
T551B686M030AH4251
Description:
CAP TANT POLY 68UF 30V AXIAL
Packaging
Tray
Tolerance
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)
140mOhm @ 100kHz
Capacitance
68µF
Part Status
Active
Lead Spacing
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Axial, Can
Voltage - Rated
30V
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 85°C
Series
T551
Size / Dimension
0.312" Dia x 0.641" L (7.92mm x 16.28mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C