T556B107M010AT
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
T556B107M010AT
Package:
Nonstandard
Datasheet:
T556B107M010AT
Description:
CAP TANTALUM POLYMER HERM SEAL S
Tolerance
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)
140mOhm @ 100kHz
Capacitance
100µF
Part Status
Active
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Voltage - Rated
10V
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Series
T556
Size / Dimension
0.965" L x 0.335" W (24.50mm x 8.50mm)
Ratings
Height - Seated (Max)
0.378" (9.60mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C