T556B127M050AH
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
T556B127M050AH
Package:
Nonstandard
Datasheet:
T556B127M050AH
Description:
CAP TANTALUM POLYMER HERM SEAL S
Product Attribute
Package / Case
Nonstandard
Voltage - Rated
50V
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Series
T556
Size / Dimension
0.965" L x 0.335" W (24.50mm x 8.50mm)
Ratings
Height - Seated (Max)
0.378" (9.60mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)
90mOhm @ 100kHz
Capacitance
120µF