1206B471K501NT
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
1206B471K501NT
Manufacture:
Knowles NOVACAP
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
1206B471K501NT
Description:
CAP CER 470PF 500V X7R 1206
Product Attribute
Lead Style
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
470pF
Temperature Coefficient
X7R
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Failure Rate
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Series
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Ratings
Thickness (Max)
0.064" (1.63mm)
Features
Voltage - Rated
500V
Packaging
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.52mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
Company Profile
company
1) Good quality control
2) Highly competitive prices
3) state-of-art technology products
4) Fast and professional offers and solutions
5) Smooth communication & 24h on-line service 6) Effective OEM&ODM service
PROFESSIONAL TEAM
Category
1206B471K501NT Relevant information
1206
TERM SCREW 10-32 2 PIN PCB
1206-A
1206-A
KNOB 0.250" PHENOLIC
1206.2
5MM,FEEDTHRUDBLLVLTB;35/32DIN
MEGAPI PRO 4DC MOTOR DRIVER V1
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ4 PG16
CONN RCPT 64POS SMD GOLD