1812Y1000392GAR
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
1812Y1000392GAR
Manufacture:
Knowles Syfer
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
1812Y1000392GAR
Description:
CAP CER 3900PF 100V C0G/NP0 1812
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±2%
Height - Seated (Max)
Lead Style
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
3900pF
Temperature Coefficient
C0G, NP0 (1B)
Part Status
Active
Applications
Automotive, Boardflex Sensitive
Failure Rate
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Series
FlexiCap™
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Ratings
AEC-Q200
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)
Features
Soft Termination
Voltage - Rated
100V
Company Profile
company
1) Good quality control
2) Highly competitive prices
3) state-of-art technology products
4) Fast and professional offers and solutions
5) Smooth communication & 24h on-line service 6) Effective OEM&ODM service
PROFESSIONAL TEAM
Category
1812Y1000392GAR Relevant information
1812-100J
1812-100J
FIXED IND 10NH 1.23A 100 MOHM
1812-100K
1812-100K
FIXED IND 10NH 1.23A 100 MOHM
1812-100M
1812-100M
FIXED IND 10NH 1.23A 100 MOHM
1812-101F
1812-101F
FIXED IND 100NH 818MA 300 MOHM
1812-101G
1812-101G
FIXED IND 100NH 818MA 300 MOHM
1812-101H
1812-101H
FIXED IND 100NH 818MA 300 MOHM