1825Y6K00271GCT
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
1825Y6K00271GCT
Manufacture:
Knowles Syfer
Package:
1825 (4564 Metric)
Datasheet:
1825Y6K00271GCT
Description:
CAP CER 270PF 6KV C0G/NP0 1825
Active
Applications
Boardflex Sensitive
Failure Rate
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Series
FlexiCap™
Package / Case
1825 (4564 Metric)
Ratings
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)
Features
Soft Termination
Voltage - Rated
6000V (6kV)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Tolerance
±2%
Height - Seated (Max)
Lead Style
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
270pF
Temperature Coefficient
C0G, NP0 (1B)
Company Profile
company
1) Good quality control
2) Highly competitive prices
3) state-of-art technology products
4) Fast and professional offers and solutions
5) Smooth communication & 24h on-line service 6) Effective OEM&ODM service
PROFESSIONAL TEAM
Category
1825Y6K00271GCT Relevant information
1825
CONN PLUG MINI USB B 5POS SOLDER