2225Y1K00222JXT
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
2225Y1K00222JXT
Manufacture:
Knowles Syfer
Package:
2225 (5763 Metric)
Datasheet:
2225Y1K00222JXT
Description:
CAP CER 2200PF 1KV X7R 2225
Product Attribute
Lead Style
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
2200pF
Temperature Coefficient
X7R (2R1)
Part Status
Active
Applications
Boardflex Sensitive
Failure Rate
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Series
FlexiCap™
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Ratings
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)
Features
Soft Termination
Voltage - Rated
1000V (1kV)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
Company Profile
company
1) Good quality control
2) Highly competitive prices
3) state-of-art technology products
4) Fast and professional offers and solutions
5) Smooth communication & 24h on-line service 6) Effective OEM&ODM service
PROFESSIONAL TEAM
Category
2225Y1K00222JXT Relevant information
2225
BATTERY HOLDER C 2 CELL PC PIN
2225-4L
2225-4L
RF TRANS NPN 40V 2.5GHZ 55LV
2225.0/100
CONN FERRULE 12AWG SILVER
CONN TNC PLUG STR 50 OHM CRIMP
CONN TNC PLUG STR 50 OHM CRIMP
22251A103GAT2A
22251A103GAT2A
CAP CER 10000PF 100V NP0 2225