SQ5153WP12SMM
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
SQ5153WP12SMM
Manufacture:
Laird Technologies IAS
Package:
Datasheet:
SQ5153WP12SMM
Description:
RF ANT 5.5GHZ PANEL CAB BRKT MT
Product Attribute
VSWR
2
Frequency Group
SHF (f > 4GHz)
Series
Squint™
Frequency Range
5.15GHz ~ 5.875GHz
Features
Cable - 305mm
Number of Bands
1
Packaging
Bulk
Ingress Protection
Part Status
Obsolete
RF Family/Standard
Power - Max
5W
Frequency (Center/Band)
5.5GHz
Return Loss
Termination
SMA Male
Antenna Type
Panel
Applications
Height (Max)
0.750" (19.05mm)