86-CBSA-0.75X2.75X0.8
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
86-CBSA-0.75X2.75X0.8
Manufacture:
Leader Tech Inc.
Package:
Datasheet:
86-CBSA-0.75X2.75X0.8
Description:
RF SHIELD 0.75" X 2.75" T/H
Product Attribute
Type
Shield, 2-Piece
Series
80-CBS
Part Status
Active
Ventilation
Non-Vented
Mounting Type
Through Hole
Width - Overall
0.750" (19.05mm)
Height - Overall
0.800" (20.32mm)
Length - Overall
2.750" (69.85mm)