FFA.1S.304.CLAC42
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
FFA.1S.304.CLAC42
Manufacture:
LEMO
Package:
Datasheet:
FFA.1S.304.CLAC42
Description:
CONN CIRC PLUG 4POS SOLDER CUP
Product Attribute
Termination
Solder Cup
Mounting Feature
Applications
Ingress Protection
IP50 - Dust Protected
Shell Finish
Chrome
Number of Positions
4
Cable Opening
0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm)
Shell Size - Insert
304
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Current Rating (Amps)
10A
Color
Silver
Connector Type
Plug, Female Sockets and Male Pins
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C