FGG.1B.305.CLAD62Z
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
FGG.1B.305.CLAD62Z
Manufacture:
LEMO
Package:
Datasheet:
FGG.1B.305.CLAD62Z
Description:
CONN PLUG MALE 5POS SOLDER CUP
Product Attribute
Shell Finish
Chrome
Number of Positions
5
Cable Opening
0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)
Shell Size - Insert
305
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Current Rating (Amps)
9A
Color
Silver
Connector Type
Plug, Male Pins
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C