PAG.M0.9GL.AC65AZ
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
PAG.M0.9GL.AC65AZ
Manufacture:
LEMO
Package:
Datasheet:
PAG.M0.9GL.AC65AZ
Description:
CONN PLUG MALE 9POS SOLDER CUP
Product Attribute
Orientation
G
Shell Size, MIL
Part Status
Active
Contact Material
Termination
Solder Cup
Mounting Feature
Applications
Automotive, Industrial, Medical, Testing Equipment & Measurement
Ingress Protection
IP50 - Dust Protected
Shell Finish
Number of Positions
9
Cable Opening
0.209" ~ 0.256" (5.30mm ~ 6.50mm)
Shell Size - Insert
M09
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Current Rating (Amps)
3A
Color
Blue, Gray
Connector Type
Plug, Male Pins
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C