PAH.M0.8TL.LC52Z
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
PAH.M0.8TL.LC52Z
Manufacture:
LEMO
Package:
Datasheet:
PAH.M0.8TL.LC52Z
Description:
CONN PLUG FMALE 8POS SOLDER CUP
Product Attribute
Applications
Automotive, Industrial, Medical, Testing Equipment & Measurement
Ingress Protection
IP50 - Dust Protected
Shell Finish
Number of Positions
8
Cable Opening
0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)
Shell Size - Insert
M08
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Current Rating (Amps)
5A
Color
Black
Connector Type
Plug, Female Sockets
Operating Temperature
-50°C ~ 170°C