PCA.0S.304.CLLC37
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
PCA.0S.304.CLLC37
Manufacture:
LEMO
Package:
Datasheet:
PCA.0S.304.CLLC37
Description:
CONN CIRC RCPT 4POS SOLDER CUP
Active
Contact Material
Brass, Bronze
Termination
Solder Cup
Mounting Feature
Applications
Ingress Protection
IP50 - Dust Protected
Shell Finish
Chrome
Number of Positions
4
Cable Opening
0.126" ~ 0.146" (3.20mm ~ 3.70mm)
Shell Size - Insert
304
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Current Rating (Amps)
7A
Color
Silver
Connector Type
Receptacle, Female Sockets and Male Pins
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C