PCA.1S.304.CLLC52Z
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
PCA.1S.304.CLLC52Z
Datasheet:
PCA.1S.304.CLLC52Z
Description:
CONN CIRC RCPT 4POS SOLDER CUP
Product Attribute
Current Rating (Amps)
10A
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Series
1S
Fastening Type
Push-Pull
Contact Finish - Mating
Gold
Features
Backshell
Shell Material
Brass
Backshell Material, Plating
Brass, Chrome
Packaging
Bulk
Voltage Rating
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Shielding
Shielded
Insert Material
Polyetheretherketone (PEEK)
Contact Finish Thickness - Mating
Orientation
Keyed
Shell Size, MIL
Part Status
Number of Positions
4
Cable Opening
0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)