GTCA28-601L-R05
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
GTCA28-601L-R05
Manufacture:
Littelfuse Inc.
Package:
Axial Cylinder
Datasheet:
GTCA28-601L-R05
Description:
GDT 600V 15% 5KA THROUGH HOLE
In Stock
958 pcs On sales
Product Attribute
Impulse Discharge Current (8/20µs)
5000A (5kA)
Series
GTC
Packaging
Tray
Tolerance
±15%
Fail Short
No
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Axial Cylinder
Number of Poles
2
Voltage - DC Spark Over (Nom)
600V