SK5150L-TP
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
SK5150L-TP
Manufacture:
Micro Commercial Co
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
SK5150L-TP
Description:
5ASCHOTTKY BARRIER DIODESMC/DO-2
Product Attribute
Diode Type
Schottky
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
DO-214AB, SMC
Capacitance @ Vr, F
200pF @ 4V, 1MHz
Supplier Device Package
Current - Reverse Leakage @ Vr
10µA @ 150V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
150V
Current - Average Rectified (Io)
5A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 150°C
Series
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
870mV @ 5A