DSC2011FI2-F0035
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
DSC2011FI2-F0035
Manufacture:
Microchip Technology
Package:
14-VFQFN Exposed Pad
Datasheet:
DSC2011FI2-F0035
Description:
MEMS OSC XO 1.65V-3.6V 14SMD
Product Attribute
Height
0.035" (0.90mm)
Frequency - Output 2
16MHz
Output
CMOS
Frequency - Output 3
Series
DSC2011
Frequency - Output 4
Function
Enable/Disable
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tube
Current - Supply (Max)
32mA (Typ)
Part Status
Active
Current - Supply (Disable) (Max)
23mA
Base Resonator
MEMS
Package / Case
14-VFQFN Exposed Pad
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply
1.65V ~ 3.6V
Frequency Stability
±25ppm
Type
XO (Standard)
Frequency - Output 1
25MHz